Učitelé

Višnu

Aliance jóda certifikovaná E-RYT 500

Narodil se v tradiční hinduistické rodině, v raném věku, kdy se Višnu začal navštěvovat Ašrams, chrámy a kláštery. Tam narazil na hluboké porozumění a učení Vedanta a na původ tradiční jóby.

Z raného věku začal Višnu pochybovat o životě. Co to bylo, proč a kam to mělo jít. Začala se dívat do sebe a hledat vodítko starobylých Sád a jógy, začal studovat písmo jako Bhagavad Gita, Upanšady, Mahabharata, Ramayana a mnoho dalších. Od té doby, dobře zakořeněná ve východní filosofii, má hluboký kořeněný respekt a uznání pro jómickou vědu, život a jeho božské projevy. Jeho snaha o realitu ho naučila žít jako krásná univerzální zkušenost. Protože nahromadila obrovské množství zkušeností a učila studenty ze všech koutů světa, jeho vášeň spočívá ve studiu a sdílení hluboce zakořeněné a ohromné filosofie jódu, která nás povzbuzuje k otázce reality a k nalezení míru hluboko uvnitř sebe. 

Okouzlující a zasvěcená Yogi, přírodní učitelka, višův humor je plný života, takže jeho třídy jsou živé a stimulující. Svou vášeň na starodávných textech je cítit a stále přítomná. 

Višnu, sídlící v Darjeeling s rodinou, také cestuje, vyučuje a provozuje různé kurzy a workshopy ve Varanasi a v Czechii.

Terezie-Bhargavi

Aliance jóda certifikovaná E-RYT 200

Bhargavi, narozen v malém městečku v jižních Čechách, byl představen do duchovnosti v raném věku. Rychle pochopila, že bez ní bude život obtížnější. Život v různých zemích v dětství prohloubil porozumění lidské antropologie a psychologie a vedl k potvrzení, že lidé všude na světě skutečně vypadají a vyžadují tytéž věci; mír, zdraví a štěstí.

Přechod na praktiku józ Asany jako náhražku jejího rigorózního baletu v raném dětství netrvá dlouho, než začala zkoumat filozofickou stránku toho, co znamená cvičit a aplikovat umění jóby. Při experimentování s různými styly vždy našla pevnou oporu v tradičním učení Hatha Jódy. Cestování a život v Indii, získávání různých životních zkušeností, které mají obrovský vliv na růst, rozvoj, porozumění a praxi, jak duchovně, tak existenciálně. Po umělecké škole v Londýně zamířila zpět do Indie kvůli učitelskému kurzu a nikdy se nepodívala zpět. Bhargavi, vycvičený v tradici Swami Sivananda Sarasvati, pokračoval v trénování, trénování, studiu a výuce v Sivanandě jógí Dhanvanroni Ashram na přehradní hráz v Kerale. Žila v ašramu a řídila se praktiisty na cestě k sebepoznání, duchovnímu růstu a štěstí.

Snaha o další péči o ostatní skrze umění kombinovat fyzikální prvky s filozofickými hledisky jóbové učení a pracovat s tělem i myslí, najít a nastolit rovnováhu. Bhargavi, štěstí, že se může podělit o jógické učení na celém světě, se nedávno přestěhoval do Darjeeling v Indii, kde žije se svým manželem Višnu a jejich synem Mahendrou.

Helena Saraswati

Aliance jóda certifikovaná E-RYT 500